Puslapis 11

lauko bandymai Pakruojo raj.

StandartinėParašytas: Spalis 11th, 2008, 11:02 pm
Ricardas LS
Sveikiname puikiausiai pasirodžiusį Jarį, kraujo pėdsake ir sėkmingiausiai pasirodžiusius žemaičius laiko bandyme su šernu. Voljeras puikus. Ačiū šeimyninkams, perspektyva puiki! Dėkingi ekspertams: V.Tamošiūnui, už puikius kraujo pėdsakus ir šerno voljero ekspertams A. Griniui, Petrauskui ir E. Tribulaitei. Manau, kad svetingas Pakruojo voljeras priims ne vienus šunų mėgėjus. Džiugu, kad LS buvo vieni iš pirmųjų išbandžiusių voljerą (vis dėlto tai mūsų nacionalinė veislė).

StandartinėParašytas: Spalis 13th, 2008, 8:40 am
Remigijus
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

StandartinėParašytas: Spalis 15th, 2008, 11:34 pm
flintas
puikus renginys puiki vieta ,galejo daugiiau daliviu buti.

StandartinėParašytas: Spalis 19th, 2008, 9:41 pm
Dzeni
Ir mes labai dekingi! Grazios nuotraukos :)

StandartinėParašytas: Spalis 23rd, 2008, 9:19 am
Remigijus
Kraujo pėdsako ataskaita:

ATASKAITA
Š.m. spalio 11 dieną Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija surengė lietuvių skalikų kompleksinius bandymus. Kompleksą sudarė bandymai šernų voljere ir sekimas kraujo pėdsaku. Bandymai surengti Pakruojo raj. Šukonių medžiotojų klubo plotuose, Švambarynės miške ir Ramučiui Stočkūnui priklausančiame voljere. Ši ataskaita apie sekimo kraujo pėdsakais bandymus.
Sekimą kraujo pėdsaku teisėjavo Nacionalinės kategorijos ekspertai Juozas Beniulis ir Vytautas Tamošiūnas.
Oro sąlygos: Spalio11 d. buvo apsiniaukusi su pragiedruliais, oro temperatūra +15 C°. Sekti pėdsakų oro sąlygos buvo labai palankios.
Vietovės sąlygos: Mišrus pusamžis miškas.
Pėdsakas. Rengiant dirbtinį pėdsaką buvo panaudota 0,25 litro šerno kraujo. Pėdsakas pradėtas rengti 8 val. ryto. Pradėta sekti 12 val. Buvo parengti 6 pėdsakai (kiekvienam šuniui po pėdsaką). Dirbtinio kraujo pėdsako ilgis 600 metrų. Jis prasidėjo įbesta į žemę nulaužta šakele - ,,pašovimo vieta’’. Dirbtiniai pėdsakai turėjo 2 kampus, kurie prasididėjo ,,guoliu’’. ,,Guolis’’ daromas prakapstant miško paklotę iki žemės, jo plotas apie 0,25 m2. Pirmas daromas apie 150 metrų, antras - 450 metrų nuo pėdsakų pradžios. Pėdsakų gale gulėjo iškimštas šernas, kurio krauju buvo daromas dirbtinis pėdsakas. Dirbtinis pėdsakas žymimas dažais ant medžių. Šie ženklai buvo matomi tik atsisukus atgal. Atstumas tarp atskirų pėdsakų 200 metrų.
Vieno pėdsako praklojimo laiko sąnaudos apie 30 min., pėdsako sekimo laiko sąnaudos apie 20 min.
Bandymuose dalyvavo 6 lietuvių skalikai (toliau – LS).
Bandymų aprašymas:
Remigijus Jėčius su LS Jariu
Paklusnumas. Šuo paleistas nuo pavadžio po keliu minučių pakviestas greitai grįžo pas vedlį. Paliktas vienas laukti visą laiką ir po šūvio elgėsi labai ramiai. Paieška. Jaris iškart pradėjo sekti pėdsaku, be jokiu pasitikslinimų ir pasiuostymų šonuose. Seka ramiai ir neskubėdamas, su vos įtemptu pavadžiu. Viduryje pėdsako porą kartu po kelis metrus nuėjo nuo pėdsako į šalį, pauostė kraujo pėdsaką kertančius kažkokio žvėrie pėdsakus ir tuojau pat grįžo prie kraujo pėdsako sekimo. Pėdsako sekimą baigė sėkmingai. Prie žvėries elgėsi tinkamai. Sekimas toks koks turi būti.
Linas Lukošaitis su LS Tera
Paklusnumas. Tera paleista nuo pavadžio po keliu minučių pakviesta greitai grįžo pas vedlį. Palikta viena laukti visą laiką elgėsi labai neramiai, ypač po šūvio. Paieška. Tera labai sunkiai pradėjo sekti pėdsaku. Po pirmųjų 50 metrų pametė pėdsaką ir savarankiškai nesugebėjo grįžti į pėdsaką. Teisėjams padarius korekciją Tera apie 50 metrų gerai sekė pėdsaku, bet po to vėl pametė ir savarankiškai neišsitaisė. Po trečios korekcijos, sekimas buvo nutrauktas.
Dainius Prunskūnas su LS Dora
Paklusnumas. Dora paleista nuo pavadžio po keliu minučių pakviesta greitai grįžo pas vedlį. Palikta viena laukti visą laiką elgėsi labai neramiai, ypač po šūvio. Paieška. Dora labai lėtai ir sunkiai pradėjo sekti. Per 100 metrų pėdsako sekimo 2 kartus pametė pėdsaką, todėl reikėjo teisėjų korekcijos. Vedlio prašymu sekimas nutrauktas.
Vidmantas Gentvilas su LS Ope
Paklusnumas. Ope paleista nuo pavadžio po keliu minučių pakviesta greitai grįžo pas vedlį. Palikta viena laukti visą laiką ir po šūvio elgėsi labai ramiai. Paieška. Labai sunkus ir vangus startas. Ope vaikšto pėdsaku be jokio suinteresuotumo, lig nežinodama, ką veikti. Opei 3 kartus pametus ir teisėjams padarius 3 korekcijas, sekimas nutrauktas.
Vidmantas Gendvilas su LS Žiba
Paklusnumas. Žiba paleista nuo pavadžio po keliu minučių pakviesta greitai grįžo pas vedlį. Palikta viena laukti visą laiką ir po šūvio elgėsi labai ramiai. Paieška. Analogiškas elgesys kaip ir Opes. Žibai pametus 3 kartus pėdsaką nuimta nuo sekimo
Ričardas Šleinius su LS Flintu
Paklusnumas. Flintas paleistas nuo pavadžio po keliu minučių pakviestas greitai grįžo pas vedlį. Paliktas vienas laukti visą laiką ir po šūvio elgėsi labai ramiai. Paieška. Labai greitas startas. Trūksta darbo su ilgu pavadžių technikos. Seka su 3-4 metrų ilgumo pavadžiu, tuo apsunkindamas sekimą ir sau ir šuniui. Vedlys ir šuo labai skuba, tiesiog bėgte seka pėdsaku. Pėdsakas buvo 2 kartus pamestas ir tai ištaisyti reikėjo teisėjų pagalbos. Už 2 teisėjų korekcijas – 2 balai. Pėdsako sekimą baigė sėkmingai. Prie žvėries elgėsi tinkamai.
Bandymų rezultatai ir įvertinimai pateikti suvestinėje.

Juozas Beniulis
Vytautas Tamošiūnas
Paveikslėlis

StandartinėParašytas: Gegužė 20th, 2010, 10:45 am
Remigijus
Skelbiama išankstinė registracija į lauko bandymus su šernu, kurie planuojami 2010.05.29. (9:00 registracija ir burtų traukimas, 10:00 bandymų pradžia), Radviliškio MŽD voljere. Renginį organizuoja Radviliškio MŽD ir LLSK. Užsiregistruoti galima telefonu 869889618 arba internetu veloreta@gmail.lt Teisėjaus A.Grinius, E.Tribulaitė-Junevičienė, V.Petrauskas.